Często wśród osób, które trenują z nami, bądź są zainteresowane dostrzegam brak całkowitego zrozumienia czym jest ten system treningowy. Wynika to prawdopodobnie z wielu czynników, jednym z których jest brak tego rodzaju informacji w języku polskim. Na stronie www.crossfit.com znajduje się cała skarbnica wiedzy na ten temat, razem z licznymi artykułami oraz materiałami video, które zainteresowanym tematem serdecznie polecam. Jednakże ciężko jest o wartościowe materiały w rodzimym języku.

Zacznijmy zatem od podstaw – JAKIE SĄ ZAŁOŻENIA TRENINGOWE CROSSA?

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE WPROWADZENIE

Sam program powstał głównie po to, aby rozwijać ludzką SPRAWNOŚĆ w stopniu dużo większym niż pozostałe dostępne na rynku i ciągle pojawiające się formy treningu. Pierwotnym założeniem była różnorodność oraz przygotowanie do wymogów życia, które niejednokrotnie zaskakuje nas licznymi zadaniami. Często gdy ktoś słyszy, że ma biegać, skakać, podnosić ciężary, podciągać się, robić pompki, a jeszcze do tego zadbać o swoje odżywianie, to zaczyna zastanawiać się po co to wszystko?

Głównym CELEM Crossa jest optymalizacja naszej sprawności pod kątem ZDROWIA, jednak samo „nie bycie” chorym, czyli stan obojętny, to mało. Dążymy do czegoś więcej. Tym czymś jest FITNESS, czyli po polsku SPRAWNOŚĆ (a nie zajęcia taneczno-rozrywkowe dla kobiet, jak to się przyjęło w naszym kraju). Nie jesteśmy osobą sprawną – w ogólnym i to dość zaawansowanym rozumieniu, jeżeli łapie nas zadyszka po przebiegnięciu kilkuset metrów, a podniesienie przedmiotu o wadze własnego ciała graniczy z cudem oraz nie potrafimy podnieść swojego ciała wisząc na drążku. To oczywiście jedynie przykłady, które obrazują naszą sprawność.

Gdy dobrze zrozumiemy powyższy cel, to stanie się bardzo proste to, że aby szanse na poprawę naszej sprawności i zdrowia rosły musimy zainteresować się i aktywnie działając ku ich poprawie, wykonać kroki w kilku obszarach naszego życia:

  1. Odżywianie – numer 1 na naszej liście z oczywistego powodu. Robisz to co najmniej kilka razy dziennie. To, co trafia do wnętrza Twojego ciała ma dużo większy wpływ na Twoje samopoczucie, zdrowie, humor i nastawienie do życia, niż może Ci się wydawać. Tak samo od tego, co jesz, zależna jest Twoja sylwetka, odporność. Dbając o to, co trafi do Twojego żołądka zmieniasz zasady gry na swoją korzyść w stopniu przewyższającym praktycznie wszystkie inne zmiany, których możesz dokonać w inny sposób!
  2. Ruch – nasze ciało nie znosi zastoju, czyli najważniejsze jest, aby zmieniać pozycję, w jakiej się ono znajduje. Czy będą to ćwiczenia, czy choćby spacer, to najważniejsze jest, aby tego ruchu w ciągu dnia było jak najwięcej. Bez niego nasze ciało „zastyga”, wszystko się „skleja”, a z wiekiem powoduje to, że mamy coraz mniejszą ochotę na cokolwiek wymagającego chociażby drobnego wysiłku. Prowadzi to w prostej linii do powolnej śmierci
  3. Wypoczynek – czyli to co my nazywamy regeneracją. W czasach, gdy każdy mówi o tym, ILE powinniśmy spać, mało kto zastanawia się nad JAKOŚCIĄ tego snu. Naświetlanie się przed snem urządzeniami elektronicznymi, zbyt późne posiłki i aktywność fizyczna, czy praca w nocy to czynniki, które sprawią, że nawet przysłowiowe „idealne” 8 godzin snu nie sprawi, że będziesz coraz zdrowszym człowiekiem

Robiąc czasami naprawdę niewiele, jesteśmy w stanie zmienić bardzo dużo. Jednak z natłoku codziennych spraw i ogólnego mentliku informacyjnego w mediach, gdzie przecież na każdy temat możesz znaleźć argument „za” i „przeciw”, trudno jest tak samodzielnie definitywnie odróżnić co jest prawdą, a co „mitem” stworzonym przez cwanych marketingowców, których głównym celem jest znalezienie drogi do skłonienia Ciebie do zaopatrzenia się w ich „cudowny” produkt. Takich cudów niestety nie ma, a drogi na skróty bywają drogami na manowce.

Jeśli do końca nie jesteś pewien jaką drogą iść, aby dojść do celu, najlepszym krokiem jest zwrócenie się do specjalistów w danej branży. Zapraszam do bezpłatnych konsultacji – http://box74.as.me – podczas których pomogę Ci znaleźć odpowiednie rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb!

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE WPROWADZENIE

Do usłyszenia!
Megii i Łukasz

Megii Box74 biceps trening personalny

 

Similar Posts