megii ohs box74 świdnica trening cross funkcjonalny

Jak opuścić swoją strefę komfortu?

 

Opuszczenie strefy komfortu to jedna z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobisz. Ale jest to również jedno z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w życiu. Potrzeba odwagi, wytrwałości i zaangażowania, aby wyjść poza to, co znasz, na tzw. niezbadane terytorium, gdzie nie ma gwarancji, że wszystko ułoży się zgodnie z planem. Jednak gdy już raz to zrobisz – i przeżyjesz – poczujesz, że wszystko jest możliwe!

 

Musisz wyznaczyć DUŻE cele, aby uzyskać DUŻE wyniki.

 

Powiedzmy, że chcesz schudnąć i stać się zdrowszym, ale nie wiesz, ile chcesz schudnąć ani jak zdrowy ma być twój plan diety i rutyna ćwiczeń. Możesz mieć pojęcie, jak te rzeczy mogą wyglądać na papierze, ale jeśli nie są one mierzalne – jeśli nie ma żadnego sposobu, aby inni (lub nawet ty) mogli ocenić, czy twoje cele są osiągane – to skąd ktoś będzie wiedział, czy coś wymaga poprawy?

 

To samo dotyczy każdego innego celu: jeśli jest zbyt ogólny lub niejasny, nie będzie jasnego obrazu tego, gdzie wynik końcowy wymaga poprawy; jeśli jest za mały lub za duży, ludzie nie zrozumieją, dlaczego to konkretne zadanie wymaga tak dużej uwagi; a jeśli nie ma żadnych wymiernych punktów odniesienia na drodze do osiągnięcia tych wyników, to znowu nikt nie będzie wiedział, czy poczyniono postępy w ich osiąganiu!

 

Nie możesz zmienić starych nawyków bez nowej wiedzy.

 

Musisz zrozumieć problem, zanim będziesz mógł go rozwiązać, i dotyczy to wszystkich aspektów życia. Kiedy próbujemy coś zmienić w naszym życiu, często ponosimy porażkę, ponieważ tak naprawdę nie wiemy, co wymaga zmiany i dlaczego. Jeśli chcesz dokonać trwałej zmiany w swoim życiu, zacznij od dowiedzenia się więcej o sobie i o tym, jak twoje zachowanie wpływa na innych wokół ciebie

 

Jeśli coś nie stanowi dla ciebie wyzwania, nie zmieni cię!

 

Jeśli chcesz się rozwijać, musisz wyjść ze swojej strefy komfortu. Musisz stawiać sobie wyzwania i robić rzeczy, które sprawiają, że czujesz się nieswojo, nawet jeśli sprawiają, że inni ludzie myślą o tobie gorzej.

 

Na przykład:

Jeśli przechodzę ciężki okres w życiu i nie wiem co mam robić poza siedzeniem cały dzień w domu bo wydaje mi się że wszyscy bawią się beze mnie to może zamiast siedzieć cały dzień w domu i oglądać Netflixa lub grać w gry wideo (obie te rzeczy mogłyby potencjalnie jedynie chwilowo poprawić mi humor, ale nigdy nie przyniosą mi szczęścia), może zamiast tego powinienem zacząć wychodzić do miejsc publicznych, gdzie jest dużo ludzi, aby poznać nowych przyjaciół, a nawet po prostu spędzać czas z tymi starymi!

Wyczyść swój kanał w mediach społecznościowych!!!

 

PRZESTAŃ OBSERWOWAĆ LUDZI, KTÓRZY SPRAWIAJĄ, ŻE CZUJESZ SIĘ ŹLE.

 

Pierwszym krokiem do wyjścia ze swojej strefy komfortu jest wyczyszczenie swojego kanału w mediach społecznościowych. Przestań podążać za ludźmi, którzy sprawiają, że czujesz się źle ze sobą i zacznij podążać za tymi, którzy cię inspirują.

Ważne jest, abyśmy pamiętali, że wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy mamy wady, ale kiedy ktoś stawia się w miejscu publicznym, takim jak media społecznościowe, łatwo zapomnieć, że nadal są TO OSOBY z własnymi zmaganiami i wyzwaniami . Na przykład, jeśli opublikuję na Instagramie post o mojej rutynie treningowej lub zdrowym jedzeniu, które jem dzisiaj na lunch (co robię często), dostaję komentarze od innych użytkowników, mówiące na przykład: „Wow! Wyglądasz niesamowicie!” lub „Chciałbym mieć takie mięśnie brzucha jak twoje”. W rzeczywistości te komentarze mogą mieć dobre intencje, ale mogą też być bolesne, ponieważ wzmacniają nierealistyczne oczekiwania co do tego, jak wygląda doskonałość – która zwykle wiąże się z wysokim wzrostem, blond włosami/niebieskimi oczami i możliwością jedzenia wszystkiego bez przybierania na wadze!

Nie możesz zmienić starych nawyków bez nowej wiedzy.

 

Jeśli nie stanowi dla ciebie wyzwania, nie zmieni cię!

 

Pierwszym krokiem do opuszczenia strefy komfortu jest wyznaczenie sobie niewielkich celów i dążenie do nich ze wszystkim, co masz. Musisz być gotów porzucić to, co jest wygodne dla czegoś lepszego, ponieważ jeśli nigdy nie spróbujemy czegoś innego lub zrobimy coś inaczej niż wszyscy inni, nasze życie zawsze pozostanie takie samo. Nie chcemy tego dla siebie, więc dlaczego mielibyśmy wpuszczać do naszego życia kogoś, kto powstrzymuje nas od spełnienia naszych marzeń?

 

Oprócz tego, jest sporo innych sposobów, ale tyle na dziś!

Pozwól Nam pomóc Ci osiągnąć Twoje cele i zapisz się na darmową konsultację! 

https://promo.box74.pl/kompletna-transformacja

💛 Obserwuj nas po więcej!
✍️ Odwiedź Naszego Instagrama https://www.instagram.com/box74pl

Podobne wpisy