Megii Skłon Świdnica Trening

🤔Czym jest SILNA WOLA?🔥🧠

To dość popularne zagadnienie, jednak bardzo abstrakcyjne. Na poziomie działania nie istnieje nic takiego jak silna wola. Choć można się pokusić o to, że jest to pewien rodzaj myśli, czy postanowienia. Swojego rodzaju walka o to, żeby zrobić to, na czym niby Ci zależy, ale jednak tego nie robisz. Silna wola to dziwna siła, która ponoć pozwala Ci dotrzeć do celu. A tak wcale nie jest!

Dlaczego? 👿

Zastanów się, co tak naprawdę kontroluje Twoje zachowania?😮

Daj sobie chwilę i wróć tutaj…

.

.

.

.

.

TAK! To podświadome 🙄 reakcje, czyli tzw. nawyki. Nie masz wpływu na pewne zachowania, chociaż możesz je częściowo kontrolować, to wracają jak bumerang. Z jakiego powodu? Jesteśmy troszkę jak wytresowany pies. Jak raz nauczymy się coś robić, to potem korzystamy z tego ułatwienia i tworzymy sobie drogą na skróty. To wszystko oszczędza naszą energię na dłuższą metę.

Dodatkowo dochodzi chemia, czyli hormony. Jeśli zadbasz o poprawne wykształcenie się nawyków, to hormony powinny być Twoim sprzymierzeńcem. Gorzej jednak, jeśli odpuścisz sobie troszkę i pozwolisz na garść niezbyt przemyślanych posunięć. Zwykle wydają się one niewinne… jednak w połączeniu z działaniem hormonów to może skończyć się jak 🧟 rosyjska ruletka. Wygląda zabawnie, ale jest śmiertelnie groźne.😭

Co ma zatem największy WPŁYW na nasze zachowanie?😴

To przede wszystkim jakość naszych MYŚLI i pożywienia! Te dwie rzeczy powodują, że zaczynasz powoli, najpierw świadomie kierować się w stronę tych zachowań i pokarmów, które napędzają chęć do działania i pozytywnych wyborów. Dokładnie na odwrót jest, gdy z pozoru małe, niewinne grzeszki w sposobie myślenia i wybierania pokarmów, które lądują w Twoim żołądku, kierują Cię krok po kroku w stronę coraz gorszych wyborów. To praktycznie pewne, że albo pójdziesz w dobrą, albo złą stronę. Mimo silnej woli, która zwykle “męczy się” po kilku dniach, czy tygodniach. U niektórych może i potrwa to nieco dłużej, ale zwykle potrzebne jest co innego. CEL i prawdziwa, wewnętrzna siła – czasami zwana motywacją, a czasami ucieczką przed zagrożeniem, dla innych będzie to coś jeszcze innego… jednak prawie nigdy nie należy polegać wyłącznie na silnej woli, bez wsparcia innych sił!

Czy warto w takim razie całkowicie wyeliminować starania o poprawienie swojej silnej woli? ☠️

Nie zupełnie, ale należy używać jej w odpowiedni sposób! Jak? To dla każdego oznacza coś odrobinę innego. Dla jednych będzie to właśnie dobre na początek, a inni skorzystają z silnej woli w momencie kryzysu. To trudne do określenia, ale jeśli zaczniesz się nieco głębiej nad tym zastanawiać, to być może uda Ci się wypracować najlepszy system, który zadziała u Ciebie! Powodzenia i daj znać jak Ci idzie – z lub bez silnej woli! 😍

💛 Obserwuj nas po więcej! ✍️

Facebook: www.facebook.com/box74pl
Instagram: www.instagram.com/box74pl

#SILNAwola#box74pl#Świdnica#Swidnica#Mental1st#Nawyki#SlabaWola

Podobne wpisy