W dzisiejszych czasach praktycznie każdy słyszał już o roli zdrowego odżywiania. Coraz więcej osób trafia do nas ze świadomością, że bez zmian w swoim stylu życia, a co za tym idzie z nim związanym sposobem odżywiania, nie ma szans na trwałe zmiany w wyglądzie, naszej sylwetce, masie mięśniowej, czy utracie tkanki tłuszczowej. Nikogo mamy nadzieję już nie dziwi to, że oprócz ćwiczeń każda taka osoba otrzymuje od nas propozycję pracy nad transformacją swoich nawyków żywieniowych..

Jednak w dobie masowego dostępu do informacji, ich nadmierny napływ powoduje, że ciężko jest się w tym wszystkim rozeznać. W internecie aż roi się od wszelkiego rodzaju specjalistów, którzy bazują wyłącznie na swoich doświadczeniach, a nie na naukowym podejściu. Ha, nawet to (naukowe podejście) bywa często przestarzałe, nieadekwatne i wręcz przeciwstawne do tego, co należy zrobić, aby być rzeczywiście zdrowym.

Dla przykładu – przez lata przecież wpajano nam, że tłuszcz to największe zło i powoduje otyłość. Jednak całe lata spożywania „zdrowych” produktów zbożowych i wszelkiego rodzaju produktów „low-fat” dla wielu skończyły się dużo większą otyłością niż się spodziewano, a przy okazji chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak cukrzyca typu 2, czy miażdżyca i wiele innych.

Z pewnością wiele z tych mitów nadal głęboko funkcjonuje w społeczeństwie i założę się, że również Ty wierzysz w wiele z nich. Zobacz więc co i dlaczego uważam, że wiele osób robi źle w kwestiach swojego odżywiania! 

 

Gdy potwierdzisz zapis na newsletter dostaniesz ode mnie maila, z którego dowiesz się jak ustrzec się przed tymi 5 mitami! Zapraszam do lektury 🙂

Udanego dnia! 
Łukasz

PS. Jeżeli już jesteś na naszej liście mailingowej, to z pewnością otrzymałeś już ten tekst na swoją skrzynkę mailową! Jeżeli jednak nie możesz go znaleźć, spojrzyj do folderu ze spamem i kliknij „to nie spam”, aby otrzymywać nasze wiadomości do głównej skrzynki. Dla kont na gmail’u – zobacz do zakładki „oferty” lub „społeczności”, być może tam właśnie znajduje się wiadomość ode mnie!

burrito, chicken, close-up

Similar Posts