… Następnie za pomocą rąk

(Jeżeli nie czytałeś tej serii, to zacznij od części #1, a potem przeczytaj część #2)

Ostatnią częścią naszego motta („Najpierw głową, potem sercem, a potem rękami”) jest to, gdzie rzeczywistość nas dosięga i pojawiają się pierwsze wyzwania. Krótko mówiąc, wiedza bez działania jest bezużyteczna.

Wiedza to moc, prawda?

Nie, wiedza to potencjalna siła. Od Ciebie zależy, czy coś z tą wiedzą zrobisz. W jednej z książek Jima Rohn’a stwierdza on: „Nie pozwól, aby Twoja nauka doprowadziła do wiedzy. Niech Twoja nauka prowadzi Cię do działania.”

Co to znaczy? Zaraz wytłumaczę.

Wiedza ma kluczowe znaczenie dla sukcesu (głowa). Troska jest kanałem, przez który przepływa wiedza (serce). Ale bez akcji (rąk) nic się nie dzieje. Jeśli śledziłeś tę 3-częściową serię, poruszyliśmy kilka bardzo ważnych informacji o tym, jak sprawić, że zaczniesz zbliżać się i pozwolić również innym dążyć do prawdziwego szczęścia.

Uzbrojeni w tę wiedzę, mamy dwie możliwości:

  1. Nie zrobić nic i nie zobaczyć żadnych zmian w obecnej sytuacji
  2. Wykorzystać tę wiedzę i podjąć konkretne działania

Teraz oczywiście właściwą odpowiedzią jest #2, ale w tym miejscu wiele osób popełnia duży błąd. Często ludzie są pełni zadziwiających pomysłów, ale nie wiedzą, jak je wdrożyć w życie, a potem te świetne pomysły zostają już tylko w głowach takich osób. Najważniejszą częścią jest ustalenie sposobu na wykonanie pierwszego kroku. Pamiętaj też, że pierwszy krok nie musi być duży! Nawet najmniejsze działania są krokami we właściwym kierunku! Prawdopodobnie Twoje działania na tym etapie nie będą jeszcze doskonałe, a po drodze możesz popełnić wiele błędów, lecz to jest całkowicie normalne i wręcz pożądane!

Oto krótki przykład:

Jeśli częścią Twojego idealnego dnia jest spędzanie więcej czasu z rodziną, to aby to zrobić, musisz ustalić to jako odpowiedni priorytet na liście zadań, które masz do wykonania każdego dnia, tak aby mieć wystarczającą ilość wolnego czasu dla najbliższych. Warto wówczas zacząć od wykonania zadania, o którym mowa była tutaj, aby określić co ma dla nas kluczowe znaczenie w życiu, a następnie zacząć od wyeliminowania 1 rzeczy, która nie pasuje do Twojego idealnego dnia.

Po upływie tygodnia zlikwiduj kolejną rzecz, która nie sprawia, że zbliżasz się do swojego idealnego dnia, a po kolejnym tygodniu lub dwóch, kolejne, i tak dalej. Wkrótce będziesz mieć dużo więcej wolnego czasu, aby wykonywać czynności, które naprawdę znaczą coś dla Ciebie i dla najbliższych. Pamiętaj jednak, że nic z tego nie będzie możliwe, chyba że podejmiesz działanie TERAZ.

Dzisiejszym wyzwaniem jest znalezienie jednej rzeczy, którą można wyeliminować z Twojego dnia, coś co jest „pochłaniaczem” szczęścia i zastąpienie tej czynności czymś, co ma dla Ciebie większe znaczenie. Nie myśl tylko o zastąpieniu tej czynności, zrób to naprawdę. Powtarzam, MUSISZ RZECZYWIŚCIE TO ZROBIĆ.

Nie czekaj, aż minie kolejny rok, a Twoje życie znajdować się będzie wciąż w tym samym miejscu, w którym teraz jesteś. Podejmij działanie. Zrealizuj swoje marzenia. Żyj swoim doskonałym dniem. Zrób to dla swoich bliskich. Zrób to dla siebie.

Zasługujesz na to.

Łukasz

PS. Czy częścią Twojego perfekcyjnego dnia jest wysokiej jakości trening? Możemy Ci w tym pomóc! Umów się na krótką rozmowę i opracuj plan gry, który pomoże Ci osiągnąć sukces! Zaplanuj tutaj swoje „Intro Bez Zadyszki” lub „Kwartalne Omówienie Celów” (jeśli już trenujesz z nami) w Box74.

Intro Bez Zadyszki 

box74 ręce

Similar Posts