dzieci trenują w Świdnicy sport trening funkcjonalny

🤠 5 KORZYŚCI TRENINGU CROSSKIDS ⚠⚠⚠⚠⚠

Dowiedz się dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia w Box74!
⏬⏬⏬

1⃣ Szeroki zakres ćwiczeń
2⃣ Doskonała zabawa
3⃣ Brak presji na wynik
4⃣ Kontakt nie tylko z rówieśnikami – grupy mają szerszy zakres wiekowy 3-7, 8+
5⃣ Umiejętności przydatne przez całe życie, nie tylko na boisku

🏆 Otrzymaj bezpłatną wejściówkę na zajęcia:
https://box74.pl/wejsciowka

  1. Ogrom możliwości, jakie daje Trening Cross może przytłaczać. Jednak dzieci chłoną tę wiedzę jak gąbka. Dzięki ich zdolności do szybkiej nauki, można powiedzieć, że mają przy tym świetną okazję do rozwoju cech naturalnie dostępnych w okresie rozwoju człowieka. To ważny etap, którego pominięcie może skutkować problemami zdrowotnymi w późniejszych latach życia. Trenując Crossa dajesz dziecku znacznie więcej, niż okazję do “wyszalenia się”.
  2. Oprócz korzyści zdrowotnych, nasz sport to doskonała zabawa. W czasie treningu dzieciaki mają szansę poznać się, zaprzyjaźnić, a także pobawić aktywnością. Trening to nie tylko wysiłek, ale również okazja do spędzenia czasu w ciekawszy sposób, twarzą w twarz z rówieśnikami, zamiast przed ekranem smartfona.
  3. Rywalizacja w życiu to norma, jednak w wieku kilku, czy kilkunastu lat niekoniecznie dobrze wpływa na rozwój dziecka. W trakcie zajęć CrossKids zadania polegają na indywidualnym, bądź grupowym wykonaniu jednego lub serii ćwiczeń. Nie ma jednak walki o punkty, zdobywania pasów, medali, czy odznak, które nie zawsze pozytywnie działają na dziecko. Walczymy o to, aby dziecko było w stanie pokonać daną przeszkodę, zrobić coś po raz pierwszy, a potem poprawić swoje zdolności ruchowe. Dzięki temu nabiera pewności siebie i staje się sprawne na całe życie. To czy dziecko zdecyduje się brać udział w rywalizacji zależy od niego i przystąpi do niej, gdy będzie chciało.
  4. Nasze grupy nie zamykają się w sztywnych ramach wiekowych – a więc Twoje dziecko będzie mieć kontakt zarówno ze starszymi, jak i młodszymi od siebie dziećmi. Preferujemy pracę w ten sposób, ponieważ w znacznym stopniu przypomina to realne warunki w życiu. Dzięki temu dziecko nabiera większej perspektywy i lepiej rozumie, że zawsze znajdzie się ktoś silniejszy od niego, a także że słabsi nie są wcale gorsi, mogą po prostu być młodsi, ale sprytniejsi.
  5. Ucząc dzieci ćwiczeń, które stosujemy, mamy nadzieję, że wiedzę tę będą stosować (najpewniej nie zawsze świadomie) – przez całe życie. Wiemy z doświadczenia, że rozwój cech takich, jak równowaga, balans, skoczność, gibkość i elastyczność, to rzeczy, które mają ogromne znaczenie w życiu. Są to również cechy, które trudniej rozwijać w życiu dorosłym. Z kolei umiejętności takie, jak drybling, czy rzut piłką do kosza, pomimo ich fantastycznych walorów na boisku, niestety mają małe przełożenie na codzienne życie dorosłego człowieka.
Uważamy, że właśnie dla tych powodów, które wymieniliśmy warto trenować z nami!🏆 Otrzymaj bezpłatną wejściówkę na zajęcia:
https://box74.pl/wejsciowka

#sprawnosc zaczyna się w Box74!

Similar Posts