Od kilku tygodni przygotowujemy się do startu programu CrossKids w Box74. To zajęcia dla każdego dziecka, w wieku od 5 do 15 lat. Najprawdopodobniej Twój urwis miał już wcześniej jakąś styczność ze sportem, ale jeśli nie, to nie zmienia to faktu, że ruch jest w życiu każdego człowieka niesamowicie ważny!

W Box74 podchodzimy do tematu „ruchu” w sposób całościowy. Nie skupiamy się na jednym, z góry określonym systemie i nie zamykamy się w ramach jakiejkolwiek ideologii. Zatem nazwa CrossKids to luźne określenie, ponieważ będziemy stosować wiele różnych systemów, przede wszystkim dużo gimnastyki, tak aby rozwijać zdolności ruchowe dzieciaków.

Chcąc jednak, abyście lepiej zrozumieli korzyści płynące z tego rodzaju treningu, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie korzyści płynących z treningu dla dzieci.

Co daje dzieciom Trening Funkcjonalny Cross?

Na pewno jest wiele powodów, dla których dziecko powinno regularnie się poruszać, a Trening Funkcjonalny Cross to jedna z najbardziej naturalnych form ruchu. Korzyści z pewnością jest o wiele więcej, ale chcielibyśmy skupić się na tych kilku:

Właściwe wzorce ruchowe

Przez całe życie człowiek porusza się w bardzo podobny sposób, jednak coraz częściej brakuje nam ruchu, a jeśli już jest obecny, to w dużo mniejszym zakresie. Codziennie wstajemy, siadamy, podnosimy różnego rodzaju przedmioty, pchamy je, odkładamy, skaczemy, biegamy i wykonujemy mnóstwo różnych czynności, które są podstawą ludzkiego ruchu. W ciągu dnia, wykonujemy również mnóstwo nienaturalnych czynności, które niestety sprawiają, że nasze ciało jest coraz mniej odporne i przygotowane do wymagań jakie stawia nam życie. Słaby kręgosłup, wiotkie ramiona, bolące plecy i nogi, to często skutek braku ruchu, który zapewnimy Twojemu dziecku w najlepszej formie w trakcie zajęć w Box74.  Nauczymy maluchy jak wykonać wymienione wyżej ruchy w poprawny sposób, taki który pomoże odwrócić negatywne skutki wielogodzinnego siedzenia podczas lekcji w szkole, gdzie często brakuje dzieciom ruchu.

Dobre nawyki

Sport, czy jakiegokolwiek rodzaju ruch jest naturalną częścią ludzkiego życia, jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat drastycznie maleje jego ilość w naszym życiu, co powoduje, że stajemy się coraz mniej sprawni. Dzieci coraz częściej poruszają się wszędzie samochodami z rodzicami, siedząc przez większą część dnia, czy to odrabiając zadania domowe, czy oglądając telewizję lub grając na komputerze, co nie jest dobre dla ich organizmów. Zarówno nasz kręgosłup, jak i wszystkie mięśnie i stawy funkcjonują dużo sprawniej, jeśli pozwolimy im się regularnie poruszać w ciągu dnia. Uczęszczając na nasze zajęcia CrossKids, upewnisz się, że Twoje dziecko pokocha ruch i będzie świadome jego potrzeby przez całe życie!

Bezpieczeństwo 

Ruch pomimo swoich zalet, jeśli nie jest wykonywany w poprawny sposób, może również być niebezpieczny. Jeśli nasze ciało nie jest odpowiednio przygotowane do ruchu pod względem umiejętności ruchowych, czyli techniki i wytrenowania organizmu, istnieje ryzyko kontuzji. Ćwiczenia, których będziemy uczyć Twoje dziecko nie są przypadkowe i mają na celu wzmocnienie układu ruchu młodego człowieka oraz pokazanie dzieciom jaki ruch jest bezpieczny i dlaczego. O bezpieczeństwo Twojego dziecka zadbają wykwalifikowani trenerzy, których priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo maluchów. Sam system treningowy został opracowany przez światowych leaderów w dziedzinie sportu. Trening jest za każdym razem skrupulatnie przemyślany, tak aby stopniowo nauczyć dzieci coraz trudniejszych umiejętności, które poprawią ich sposób poruszania się a tym samym zwiększą bezpieczeństwo, nie tylko w trakcie treningu, ale również na placu zabaw, boisku, czy na stoku.

Znakomita zabawa

Zajęcia sportowe to nie tylko bezpośrednie korzyści zdrowotne, ale także świetna rozrywka dla dzieci w każdym wieku. Dzieci będą u nas jednocześnie uczyć się, ale przede wszystkim odbywa się to w trakcie zabawy, którą zapewnią przygotowani w odpowiedni sposób trenerzy. Dobra atmosfera w trakcie zajęć, to przede wszystkim coś, z czego jesteśmy dumni w Box74. Zapisując swoje dziecko do nas, masz pewność, że Twój brzdąc będzie z entuzjazmem uczęszczać na każdy trening, przy okazji poznając nowych kolegów i koleżanki oraz ucząc się umiejętności, które pozytywnie wpłyną na całe jego życie.

Rozwój przez całe życie

Trening Cross ma to do siebie, że zapewnia ścieżkę rozwoju, zarówno pod względem umiejętności fizycznych, jak i wymogów mentalnych, przez całe życie. Większość ćwiczeń, które wykonujemy można zastąpić ich prostszym lub trudniejszym wariantem, co oznacza, że bez względu na obecny poziom umiejętności ruchowych, Twoje dziecko będzie przez cały czas miało możliwość wykonywania podobnych ruchów, co pozostała część grupy, mając do wyboru trudniejszy lub łatwiejszy sposób, tak aby nie zniechęcało się w przypadku początkowych niepowodzeń.

Jak widzisz Trening Funkcjonalny Cross w wersji dla dzieci ma naprawdę wiele zalet i przedstawiliśmy tylko kilka z nich. Jesteśmy całkowicie przekonani, że tego rodzaju zajęcia są dla wszystkich dzieci, jednak nie każde może od razu polubić tego rodzaju treningi, dlatego chcemy, aby wszyscy mogli spróbować i przekonać się „na własnej skórze”. 

Kliknij w poniższe łącze i przyjdź do nas na zajęcia próbne:

Zapisz swoje dziecko!

Z ciepłymi pozdrowieniami,
Łukasz Dmytrowski
Właściciel i główny trener Box74
+48 74 660 6600

Similar Posts