Mija właśnie równo miesiąc od zakończenia tegorocznego „Open” i pomyślałem tak:

„Open wcale Cię nie definiuje”

Open nie definiuje Cię jako osoby, ani nawet jako sportowca. Dave Castro ma wyjątkowy dar do ujawniania słabości nawet najsprawniejszych sportowców na świecie. Jego zadaniem jest znalezienie najsilniejszego mężczyzny i najsilniejszej kobiety na świecie przy użyciu kwalifikacji tzw. Open, Regionals i Games. Nawet najbardziej elitarni sportowcy na świecie, którzy codziennie spędzają 6-8 godzin na siłowni, raz na jakiś czas odnoszą porażkę. Każdy ponosi porażki, ale te przeszkody Cię nie definiują. W Box74 Świdnica jest wiele aspektów, które cenimy ponad umiejętności sportowe.

Cenimy pokorę. Nie ważne jak długo ćwiczysz, Open sprowadzi Cię na ziemię. Nie ma czegoś takiego jak mistrzostwo, tylko dążenie do mistrzostwa. Jeśli czujesz, że opanowałeś podstawy, czas zacząć wszystko od początku, tym razem zwracając baczniejszą uwagę na szczegóły. Wszystko, co robimy, jest zawsze możliwe do poprawy. Ta koncepcja odnosi się do wszystkiego w Twoim życiu, nie tylko na siłowni. Nie chodzi o to, aby zabijać się dla 1 sekundy poprawy danego wyniku, ale zachować pokorę, mając świadomość, że następnym razem można to zrobić jeszcze „bardziej” ____________.

Cenimy uczciwość. Każdy trening Open był Twoją szansą na rozwój, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Możliwe, że myśl „nie mogę tego zrobić” dotarła do Twojej głowy podczas niejednego z treningów, ale wysiłek, który zdecydowałeś się dać z siebie, mówi o Tobie więcej niż Twój ostateczny wynik. To jak robisz „cokolwiek”, to też to, w jaki sposób robisz „wszystko” [zatrzymaj się na chwilę w tym miejscu i pomyśl nad tym. Te słowa pomagają mi na codzień!]. W naszej „siłowni” oczekujemy od Ciebie Twojego „najlepszego” wysiłku. W swoim życiu powinieneś oczekiwać tego samego od siebie. Masz tylko jedno życie, więc po co żyć na „pół gwizdka”?

Cenimy odpowiedzialność. Wszyscy są przywódcami. Czy to wiesz, czy nie, jest ktoś, kto spogląda na Ciebie. Codziennie dajesz przykład tego, co jest dopuszczalne, a co nie. Narzekanie, oszustwo, poddawanie się, plotkowanie: te rzeczy są nie do zaakceptowania. Nie tylko odpowiadasz za własne podejście, ale także za kulturę w boxie. Pozytywność rodzi pozytywy, światło wypędza ciemność, a silni ludzie nie pogrążają słabszych; oni ich unoszą.

Cenimy pozytywność. Atmosfera w Box74 podczas Open to mikrokosmos kultury, którą staramy się tworzyć i chronić przez cały rok. Wierzymy w świętowanie wysiłku każdego sportowca. Każdy zawodnik jest ceniony, każda rozmowa jest ważna, każdy wysiłek jest rozpoznawany, a każde osiągnięcie jest świętowane, niezależnie od tego, czy jest to pierwszy push-up, czy pierwszy muscle-up (wspieranie ciągiem). PR (rekordy) i nowe umiejętności nie biorą się znikąd; widzimy godziny ciężkiej pracy, którą wkładasz i cieszymy się, gdy czerpiesz z niej korzyści.

Koniec Open to trudny czas, więc pamiętaj: Twoje wyniki Cię nie definiują, a tablica wyników nie jest miarą Twojej wartości. Zachęcam cię do skupienia się na rzeczach, które możesz kontrolować: swoich działaniach, wysiłku, nastawieniu i sposobie myślenia. Możesz wybrać odpowiedź; Twoja reakcja jest Twoją decyzją. Możesz nigdy nie należeć do „The Fittest On Earth” (najsprawniejsi na świecie), ale możesz spędzić czas na siłowni i uczynić z tego „najlepszą godzinę swojego dnia” i najlepszą godzinę czyjegoś dnia! (To chyba jeszcze lepsze!)

Uwolnij to w sobie, wyżyj się trochę, spróbuj czegoś nowego, przybij piątkę z przyjaciółmi z Box74 i przede wszystkim dobrze się baw. To przecież po to wszyscy tu jesteśmy.

Jesteś na dobrej drodze!
Łukasz

Similar Posts