Czym w ogóle jest „FORMA”?

Takie pytanie zadaje sobie pewnie wiele osób, które podejmują walkę o „siebie”. Pierwszą rzeczą, nad którą należy się zastanowić powinna być definicja owej „formy”, bo słowo to według mnie jest dość niejednoznaczne i może znaczyć całkowicie różne rzeczy dla różnych osób. Dla mnie bycie w formie to pewien poziom sprawności fizycznej, który jest dość prosty do zdefiniowania przy użyciu jednoznacznych parametrów takich jak czas, ilość powtórzeń i ciężar. Jednak to nie wszystko. Z pewnością „bycie w formie”, to również stan zdrowia mojego organizmu, jego poziom zmęczenia, to także odpowiednie odżywienie mojego ciała, wszystko zgrane w taki sposób, żeby w dowolnym momencie czuć gotowość do wykonywania zadań, których wymaga od nas życie lub takich, na które mamy ochotę. Ciągłe oznaki zmęczenia, niechęć do aktywności fizycznej i lubowanie się w aktywnościach, które nie wymagają wysiłku to dla mnie oznaka, że ktoś taki z pewnością mógłby popracować nad „formą”.

BUDOWANIE ZDROWYCH NAWYKÓW

Jak tego dokonać? NAWYK to nic innego jak PRZYZWYCZAJENIE, które musimy w sobie wyrobić. Nie ma na to żadnej magicznej recepty. Jeżeli chcesz, aby coś stało się częścią Twojego dnia, to musisz tak sobie zaplanować swoje „obowiązki” i inne czynności, aby mieć na to czas. Wszystko zaczyna się od ustalenia PRIORYTETÓW. Gdy ktoś mówi mi, że nie ma na coś czasu, to po prostu nie jest to dla niego WAŻNE. To wszystko.

A jeżeli uważasz, że to coś, czyli bycie w „formie” jest dla Ciebie WAŻNE, to zrób wszystko, aby to udowodnić.

SOBIE!

Nikt inny nie zwróci na to tak bardzo uwagi jak Ty.
No dobra, jeżeli ćwiczysz w Box74, to z pewnością my, jako Twoi trenerzy to dostrzeżemy, ponieważ w trakcie naszej współpracy widzimy ile kto poświęca czasu na to, żeby rzeczywiście dojść do „prawdziwej formy”. Z pewnością również samodzielnie dostrzeżesz efekty swojej ciężkiej pracy, jeżeli precyzyjnie określisz na jakich parametrach ma się opierać Twój sukces! Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, umów się na bezpłatne spotkanie, które pomoże Ci w tym!

Regularność

Regularność to słowo od którego praktycznie wszystko się zaczyna. Jeżeli nie masz do czegoś cierpliwości, nie potrafisz się skupić, czy nie chce Ci się, to Twoje szanse na osiągnięcie czegokolwiek są marne.

CO MOŻESZ WÓWCZAS ZROBIĆ?
„Powierz” swoją formę komuś, kto zna się na tym. Z przyjemnością pomożemy Ci w odpowiednim doborze ćwiczeń, tak aby zachęcić Cię do regularnych wizyt w naszym Klubie oraz wspomożemy Cię na tej drodze pełnej zagadek i internetowych „mitów” i podpowiedzi „ekspertów”. Nawet jeśli nie mieszkasz w naszym mieście, jesteśmy w stanie Ci pomóc – zgłoś się mailowo i pozwól nam zająć się Twoją formą!

Już niebawem dalsza część, z której dowiesz się więcej! 
Pozdrawiam,

Łukasz

action, adult, athletic

Similar Posts