W poprzedniej części pisałem o nastawieniu, nie tylko w kontekście treningowym, ale również ogólnie, do życia. Chciałbym teraz wrócić do tego tematu, aby pokazać Ci jak sobie z tym poradzić, aby zwiększyć efekty treningu, czy innych Twoich starań, takich jak zmiany w odżywianiu albo po prostu sprawności fizycznej.

Gdy masz ochotę wprowadzić jakąkolwiek zmianę w swoim życiu, to zazwyczaj nie obmyślasz szczegółowego planu, tylko od razu przystępujesz do działania…

Czy aby na pewno?

Sam wiem, że najczęściej jest inaczej.

Najpierw pojawia się pomysł, zwykle dyktowany jakąś potrzebą, która często wynika z zaobserwowania korzyści z podobnego zachowania wśród kogoś znajomego lub rodziny, w dalszej kolejności jednego z naszych „autorytetów”. 

Potem następuje faza „przemyśliwania” tematu. I tutaj najczęściej utyka większość osób. Mówiąc „utyka” mam na myśli koniec ich starań. 

Tak wiem, Ty jesteś inny! Też mi się tak wydaje czasami, ale potem przychodzi moment, w którym sam „utykam” i co wówczas?

Ta faza wbrew pozorom jest kluczowa i najistotniejsza, ponieważ im dłużej nad czymś rozmyślamy, zanim przystąpimy do działania, tym więcej „wymówek” jesteśmy sami sobie przygotować i uzasadnić, że najprawdopodobniej nie przystąpimy do tego działania WCALE!

A więc co zrobić, aby nie „utknąć” zanim jeszcze zaczniesz?

Odpowiedź może wydawać się prosta, ale sam wielokrotnie doświadczam trudów związanych z wysiłkiem jakiego trzeba się podjąć „wchodząc” w coś nowego.

A więc musisz najzwyczajniej ZARYZYKOWAĆ i ODWAŻYĆ SIĘ wykonać ten pierwszy, kluczowy, częstokroć niekoniecznie idealny, ale niezbędny krok. Czyli ZACZĄĆ i to najlepiej od prośby o POMOC DRUGIEGO CZŁOWIEKA!

Co to będzie znaczyło w Twojej sytuacji? Nie zawsze to takie proste..

Być może telefon do dietetyka i umówienie się na pierwsze spotkanie, w celu ustalenia jak zmienić Twój obecny sposób odżywiania na lepszy i bardziej dopasowany do Ciebie, szczególnie pod kątem zdrowia, a nie tylko i wyłącznie Twojego subiektywnego samopoczucia.

Być może, jeżeli chcesz zacząć trenować, uprawiać sport, czy zrobić coś w temacie „sportowym”, czy „sylwetkowym”, to skierujesz się do specjalisty w tym temacie. Trener będzie tutaj z pewnością doskonałą motywacją do tego, aby zachować regularność, a także podpowie co w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej, jakie ćwiczenia będą dla Ciebie najkrótszą drogą do Twojego celu!

To przecież całkiem oczywiste, powiesz.

No, a jednak nie tak do końca!

Wiele osób nie dokonuje żadnego działania, ponieważ zastanawia się nad wszystkimi „a co jeśli” i analizuje szczegółowo 1500 opcji. 

Czy to źle? Może nie tak do końca, jednak jeżeli prowadzi do tego, że zmiana, której pożądamy nie zbliża się, a wręcz oddala, to można powiedzieć, że tak, to zła decyzja!

A co możesz zrobić, by to zmienić?

Wypisz na kartce 3 rzeczy, na których Ci zależy w tym momencie najbardziej w Twoim życiu (to „najbardziej” to słowo klucz!).

Wybierz jedną z nich i jeżeli to coś „złożonego”, to podziel to na etapy.

Jutro zaczynasz pierwszy etap. Pamiętaj, nie ma żadnych wymówek i nigdy się nie poddawaj!

„To” jest przecież najważniejsze – samodzielnie przed chwilą przeanalizowałeś swoje potrzeby i doszedłeś do takiego wniosku!

Powodzenia i zapraszam do realizacji swoich celów w Box74. Spotkaj się ze mną, porozmawiaj, zobacz co możemy dla Ciebie zrobić!

Z nami to o wiele prostsze.

Pozdrawiam serdecznie,
Łukasz

blackboard, board, chalk

Similar Posts