Dzisiaj pora na nieco trudniejszy temat, bo podczas gdy większość amatorów-sportowców często uważa, że ich celem jest sylwetka, sprawne ciało, „gubienie”, czy „przybieranie” czegokolwiek… w tym czasie powinniśmy zadawać sobie nieco bardziej fundamentalne pytania… na przykład:

DLACZEGO MUSISZ BYĆ SILNY/SILNA? I czym w ogóle jest siła?

To jest dobre pytanie.. nie chcę pisać o rodzajach siły, bo co drugi lepszy specjalista od treningu zaczyna swój artykuł od tego, że mamy siłę maksymalną, eksplozywną, itd.. NIE O TO W TYM ARTYKULE CHODZI! Jeżeli chcesz „poznać” siłę od strony „technicznej”, to zapraszam do lektury artykułu Maćka Bielskiego na ten temat.

Tym razem chciałbym podejść do zagadnienia jednak nieco inaczej. Dlaczego? Bo nie interesuje mnie powielanie czegoś, co już zostało napisane. Oczywiście, mógłbym przedstawić swoje spojrzenie, ale wolę zrobić coś zupełnie innego.. a WIĘC! Czym jest ta siła?

Wg mnie należy rozgraniczyć dwa podstawowe kryteria, tj. siła fizyczna i psychiczna. Jasne, ktoś zaraz powie, że obie są powiązane itd. Jednak do czego dążę? Głównym celem budowania naszej sprawności fizycznej, jest głębszy aspekt psychologiczny! A być może „nie jest”, ale BYĆ POWINIEN! Jak to mawiają, „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, mnie natomiast wydaje się, że jest dokładnie odwrotnie!

A dlaczego tak sądzę? Silne ciało nie gwarantuje, aczkolwiek pomaga w zbudowaniu silniejszej psychiki, ALE też silna psychika to podstawowe narzędzie do budowania siły fizycznej. Przez trudy przeżywane na treningach, nasz umysł niejako „automatycznie” zapisuje sobie informację, że „stać nas na więcej!”, wiemy wówczas, że żadna przeszkoda nie jest nas w stanie powstrzymać przed osiąganiem stawianych sobie przez nas celów. #NeverGiveUp.

A zatem, chcąc być w pełni wartościowym (hm… to dla każdego znaczy co innego!) człowiekiem powinniśmy dysponować pewnym, dość sporym zasobem siły. Coraz częściej ludzie marudzą, że „nie mają czasu„, że „ciągle ich coś boli„… co tak naprawdę jest tylko fizycznym wyrazem tego, że nie mają siły na to, żeby przemyśleć to, co jest dla nas w życiu ważne i jak to osiągnąć. Siła to nie jest jakaś naprawdę nieludzka zdolność, tylko cecha ludzi, którzy wiedzą, czego chcą. Ludzi, którzy mają plan działania, wiedzą że ich ciało jest narzędziem do osiągania pewnych założeń. Siła zatem nie równa się próżności i nie chodzi tu nigdy o „nabijanie” mięśni dla samej satysfakcji, że „rośnie” i dobrze (?) wygląda. Estetyka to inny temat.

Silny człowiek potrafi doskonale sobie poradzić w wielu sytuacjach, w których inni, mniej silni, powiedzieliby „DOŚĆ”. Potrafi, nawet będąc zmęczonym, trzeźwo podejść do trudnych sytuacji i poradzić sobie z nimi lepiej niż inni.

Co zrobić aby być  silnym?

Odpowiedź jest prosta, ale rozwiązanie niekoniecznie takie łatwe, bo wymaga odrobiny wysiłku i dyscypliny. Trzeba zadać sobie lub komuś, kto może w tym nam pomóc, odpowiednie pytania i poszukać wewnątrz siebie PRAWDZIWEJ odpowiedzi. Jeśli poświęcimy na to odpowiednią ilość czasu i uzyskamy naprawdę te odpowiedzi, które siedzą głęboko w nas i prowadzą do naszej satysfakcji życiowej, to już jest znakomity początek. Jeśli wśród naszych priorytetów, w ten sposób ustalonych, pojawi się zdrowie, to jeszcze lepszy start. A jeśli zrozumiemy, że aby być zdrowym, powinniśmy zadbać o rozwój silnego i sprawnego ciała, to wówczas jesteśmy na prostej drodze do sukcesu. Czasami będzie nam w tym potrzebna pomoc specjalisty, który pokaże nam jak sprawić, aby nasze ciało pracowało właściwie, zamiast samodzielnie robić sobie krzywdę, a wtedy jesteśmy już o krok od osiągnięcia stanu poczucia emocjonalnej kontroli, czyli siły umysłu… potem już nic nie jest nas w stanie powstrzymać!

Jeżeli jesteś już z nami, to wiesz dobrze, że do tego dążymy wspólnie z Tobą. A jeżeli nie było się jeszcze okazji poznać, a chcesz rozpocząć swoją przygodę ze stawaniem się silniejszym człowiekiem, zapraszamy na bezpłatną konsultację INTRO BEZ ZADYSZKI – http://box74.as.me – sprawdź naszą dostępność a następnie wybierz dogodną godzinę i wpadnij pogadać co możemy zrobić, aby pomóc Tobie w osiąganiu niemożliwego!

Do zobaczenia, siła z Wami!

Similar Posts